دکترگیاهی را در اینستاگرام دنبال کنید

ورود به اینستاگرام

تاثیر فاوی پیراویر برای کرونا اثبات شد

فاویپیراویر

پزشکان چینی توانستند تاثیرگذازی دارویی به نام فاوی پیراویر را برای مقابله با کرونا به اثبات برسانند !

تاثیر مثبت داروی فاوی پیراویر برای مقابله با کرونا اثبات شد

به گزارش محموعه ی دکتر گیاهی ، پزشکان چینی توانستند تاثیرگذازی دارویی به نام فاوی پیراویر را برای مقابله با کرونا به اثبات برسانند. این دارو طول مدت بستری بودن بیماران مبتلا به کرونا را در بیمارستان کاهش می‌دهد.

پژوهش‌های صورت گرفته در این زمینه که توسط یک گروه پزشکی در پکن انجام شده مبتنی بر بررسی نتایج مصرف این دارو توسط ۸۰ بیمار کرونایی در شنزن چین است و ثابت می‌کند که مصرف داروی فاوی پیراویر توسط مبتلایان به ویروس کرونا کاملاً مؤثر است.

به گفته ژانگ شین مین رئیس مرکز ملی توسعه فناوری‌های زیستی چین مصرف داروی فاوی پیراوین مدت زمان مورد نیاز برای بهبود یافتن بیماران مبتلا به کرونا را از ۱۱ روز به ۴ روز کاهش می‌دهد. البته این امر مربوط به افرادی است که نشانه‌های بالینی بیماری مذکور در آنها در حد متوسط و عادی است.

مصرف داروی Favipiravir توسط بیمار مبتلا به کرونا در شهر ووهان نیز باعث شد مدت زمان ابتلای بیمار به تب، از بیش از ۴ روز به حدود ۲.۵ روز کاهش یابد. 

گفتنی است یکی از ویژگی‌های مثبت این دارو این است که که مصرف آن هیچ عوارض جانبی در بیمار ایجاد نمی‌کند.

این دارو از سال ۲۰۱۴ در بازارهای ژاپن عرضه شده است. داروی مذکور اسامی دیگری مانند T-۷۰۵، Avigan یا favilavir نیز دارد.

  • قرص های ضد آنفلوآنزای آویگان توسط شرکت فوجی فیلم ژاپن در تاریخ 22 اکتبر سال 2014 در توکیو معرفی شده است. گفته شده بیمارانی که در شنژن چین فاویپیراویر مصرف کرده اند حدود 4 روز بعد از تشخیص کرونا، تست کرونای مجدد آن ها منفی شده است این در حالیست که طبق گفته رسانه های ژاپنی این دوره برای افرادی که از این دارو استفاده نکرده اند متوسط 11 روز می باشد.

تجربه ی خود را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

جهت رفع خستگی لطفا ستاره پنجم زیر را لمس کنید ( اولین ستاره سمت چپ )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.