دکترگیاهی را در اینستاگرام دنبال کنید

ورود به اینستاگرام

تغییر شکل بینی بدون جراحی

amale-bini
چگونه می توان با روشی غیر از جراحی، شکل ظاهری بینی را تغییر داد؟

یکی از روش‌هایی که امروزه مورد توجه متخصصین زیبایی قرار گرفته است تزریق فیلر یا ژل می باشد. تاکنون تزریق فیلر برای زیر چشم، گونه، لب و قسمت‌های دیگر صورت انجام می‌شد و اکنون مدتی است این تزریق برای زیباسازی بینی هم استفاده می شود. تا قبل از پلکسر و تزریق فیلر بینی، تنها راه رفع عیب های بینی، انجام عمل جراحی بود، عملی سخت و سنگین چند ساعته.

ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجموعه دکتر گیاهی در مورد فیلتر بینی صحبت کرده و اطلاعات کاملی را در در مورد فواید و عوارض آن، در اختیار شما قرار دهیم. اگر بینی شما دارای ایرادات کوچکی مانند یک قوس جزئی است، می‌توانید از روش فیلر استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که این روش می‌تواند عوارضی را هم داشته باشد و یک روش کاملاً موقتی است و متناسب با موادی که استفاده می‌شود، می‌تواند از ۶ ماه تا یک‌سال باقی بماند.

فیلر بینی چگونه انجام می‌شود؟
مراحل فیلر بینی:
  • برای انجام فیلر بینی بیمار ابتدا توسط متخصص زیبایی، معاینه و ویزیت می‌شود و عیب های بینی او مشخص می‌گردد. بیمار نمی‌تواند توقع داشته باشد که تمامی ایرادهای بینی را بتوان با فیلر بینی، رفع کرد. پس در ابتدا باید بیمار توقعات خود را از این عمل غیرتهاجمی، مشخص کرده و پزشک متخصص برای او توضیحات لازم را بدهد.
  • اگر توافق بر فیلر بینی بود، ناحیه بینی و اطراف بینی بیمار، توسط تزریق بی‌حس کننده یا کرم‌های موضعی، بی‌حس می‌شود.
  • یک محلول فیلر که نوع آن از قبل با بیمار هماهنگ شده است، توسط متخصص آماده می شود. نوع فیلرهای موجود در بازار متفاوتند و ماندگاری بیشتر نشان دهنده بهتر بودن نوع ژل نیست. در مورد انتخاب نوع ژل مواردی چون قیمت و اثرگذاری آن باید توسط بیمار و متخصص بررسی شود.
  • سپس فیلر توسط سوزن مخصوص و بسیار باریکی به جاهای مشخص‌شده از بینی که توسط متخصص علامت گزاری شده است، تزریق می شود.
  • پس از تزریق فیلر، متخصص با ماساژهای مشخصی، فرم مورد نظر را به بینی می دهد تا مواد بطور هماهنگ در جاهایی که مدنظر متخصص است، قرار بگیرد. فیلتر بینی در همان موقع اثرات خود را نشان می دهد.

ازآنجایی‌که عمل بینی جزو عمل‌های بسیار پرطرف‌دار زیبایی در ایران است، فیلر بینی هم به سرعت مورد توجه زیادی قرار گرفته است. ماده اصلی تزریق، اسید هیالورونیک است که بعد از مدتی جذب بدن شده و اثر آن از بین می‌رود.

چه ایراداتی را در بینی می‌‌توان توسط فیلر تغییر داد؟
  • از بین بردن قوس بینی
  • گودی یا فرورفتگی کوچکی که بر روی بینی قرار گرفته است
  • صاف کردن پل بینی
  • برطرف کردن افتادگی نوک بینی
مزایای فیلر بینی چیست؟

عدم نیاز به عمل جراحی: مهم‌ترین مزیتی که می‌‌توان برای فیلر نسبت به جراحی بینی در نظر گرفت، این‌ است که نیازی به انجام جراحی و بی‌هوشی کامل ندارد. فیلرها کلاژن سازی را تحریک کرده و آب بیشتری جذب می کنند. شما در مدت زمان کوتاهی می‌توانید ایرادات کوچک بینی خود را رفع کنید و احتیاج به انجام یک عمل چندساعته ندارید.

عدم نیاز به بستری و استراحت: در جراحی بینی که یک جراحی سنگین چند  ساعته است، دوران نقاهت ممکن است تا ۱ ماه طول بکشد. اما در فیلر بینی، دوران نقاهتی ندارد و بیمار بعد از آن می‌تواند به کار های روزمره خود بپردازد.

تغییر شکل سریع رخ می دهد: فیلر یا همان تزریق ژل، نتیجه ای فوری دارد اما در عمل حدود یک ماه طول می کشد تا ورم ها بخوابد و شکل بینی مشخص شود.

تزریق فیلر موقتی است: موقتی بودن هم می تواند یک مزیت باشد. فیلر بینی را می‌‌توان یک امتحان برای جراحی در نظر گرفت و اگر از نتیجه آن راضی بودید، می توانید تن به انجام عمل جراحی بدهید. فیلر یک حالت موقتی بوده و پس از چند ماه از بین می‌رود درنتیجه اگر از بینی جدید احساس رضایت نداشته باشید، می‌توانید بعد از مدتی به حالت اولیه برگردید یا حالتی دیگر را برای آن امتحان کنید.

هزینه: اگر یک بینی تغییرات خیلی زیادی نداشته باشد، فیلر بینی برای آن‌ها مقرون به صرفه است. اما اگر بینی شما ایرادهای بسیار زیادی دارد که باید ژل زیادی را تزریق کنید برای این‌که آن‌ها اصلاح شوند، هزینه جراحی می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد. درنتیجه برای انتخاب، بهتر است حتماً با متخصص مشورت کنید.

مزایای جراحی بینی
همراه با جراحی، اشکالات تنفسی هم از بین می‌رود

عده‌ای هستند که همراه با زیبایی بینی، در پی رفع اشکالات بینی مانند انحراف تیغه بینی، پولیپ و ایرادات دیگری هم هستند که نمی‌توان با فیلر آن‌ها را برطرف کرد. در عمل بینی می‌‌توان هم‌زمان هم ظاهر خوبی به بینی ‌داد و هم این ایرادات را برطرف کرد.

تغییرات بزرگ با جراحی

عمل زیبایی بینی تغییرات زیادی را می‌تواند برای شما بوجود بیاورد که در فیلر این تغییرات بسیار جزئی تر هستند. تغییراتی چون کوچک کردن کامل بینی، تغییر ساختار بینی و کاشت غضروف در بینی.

هزینه ای آینده‌نگرانه

ازآنجایی‌که فیلر بینی پس از مدتی اثراتش از بین می‌رود و دوباره فرد مجبور به تکرار آن است، ممکن است پس از چند بار تزریق، هزینه عمل را برای شما داشته باشد، همچنین فیلرها مرتب گران‌تر می‌شوند. درنتیجه می‌‌توان گفت هزینه جراحی بینی به صرفه‌تر است.

عوارض تزریق فیلر بینی

احتمال خطر نابینایی که البته می‌‌توان گفت درصد خیلی پایینی دارد ولی نمی‌توان آن را نادیده گرفت

آسیب به مغز اگر ژل اشتباهاً به داخل رگ تزریق شود که این خود نشان می دهد حتماً باید زیر نظر یک متخصص باتجربه اینکار را انجام دهید

جهت رفع خستگی لطفا ستاره پنجم زیر را لمس کنید ( اولین ستاره سمت چپ )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.