دکترگیاهی را در اینستاگرام دنبال کنید

ورود به اینستاگرام

درمان ریزش مو با ماسک های طبیعی دکترگیاهی

ریزش موی سر یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. هر فردی به نوبه خود به دنبال راه حلی برای درمان ریزش مو است.

ریزش روزانه بین 50 تا 100 تار مو طبیعی است و اگر تعداد تار مو بیش از این باشد، نشان می دهد فرد دچار ریزش مو شدید شده است، دکترگیاهی در ادامه شما را با روش‌های خانگی جلوگیری از ریزش مو آشنا می‌کند:

ماسک شیر و جو ضد ریزش مو

یک قاشق غذاخوری آرد جو+یک قاشق غذاخوری روغن بادام+ یک قاشق غذاخوری شیر را مخلوط کنید و خمیر حاصل را روی سر بمالید. بعد از دو دقیقه با آب و شامپو بشویید.

با روغن نارگیل ریزش مو را درمان کنید

روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب مفید بوده و با نفوذ در داخل شفت مو و کاهش پروتئین از دست رفته مو به رشد و تقویت آن کمک می کند.

روغن نارگیل را می توانید شب بر روی ریشه و ساقه موهایتان ماساژ دهید و برای آنکه دچار چربی مو نشوید صبح آن را بشویید البته کسانی که موهای خشکی دارند نیاز به شست و شوی مو ندارند و از این روش در طول روز برای درمان ریزش مو استفاده کنند.

روغن نارگیل به پرپشتی و رشد مو کمک می کند و به عنوان یک درخشان کننده مو مورد استفاده قرار می گیرد.

ماسک تخم مرغ و چای سبز (دم کرده) برای افزایش جریان خون پوست سر

یک عدد تخم مرغ کامل را با چنگال بزنید. سپس یک قاشق غذاخوری چای سبز دم کرده + یک قاشق غذاخوری پودر خردل را با آن مخلوط کرده و به موها بمالید. پس از 20 دقیقه با آب و شامپو موهای خود را بشویید.

ماسک تخم مرغ و آب سیب زمینی

آب سه عدد سیب زمینی را بگیرید، یک عدد تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط کرده و روی موها بمالید؛ بعد از 15 دقیقه می توانید موهای خود را بشویید.

ماسک تخم مرغ و ماست

یک عدد تخم مرغ + دو قاشق غذاخوری ماست ساده+ یک قاشق غذاخوری روغن خردل+ یک قاشق غذاخوری آبلیمو را مخلوط کرده و روی موها بمالید. پس از 30 دقیقه با آب محلول را از روی سر خود بشویید.

جهت رفع خستگی لطفا ستاره پنجم زیر را لمس کنید ( اولین ستاره سمت چپ )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.